Kontakt

contact-icon 

Zapisz się do ZNP

legznp

Do pobrania

Pliki do pobrania 

Print

Dzieje ZNP w Gdyni

on . Posted in Publikacje

Dzieje ZNPW październiku 2013 ukazała się pierwsza część dziejów ZNP w Gdyni obejmująca lata 1928 - 1981 (od powstania pierwszego ogniska do zawieszenia działalności ZNP). Publikacja pod redakcją Wiesławy Wojno jest obszernym kompendium wiedzy na temat form działalności ZNP w Gdyni na przestrzeni lat a także składu osobowego komisji i zarządów. Publikację uzupełniają zdjęcia z oddziałowych kronik.

Print

W dzieje narodu uwikłani ...

on . Posted in Publikacje

W dzieje1

Publikacja zwiera wspomnienia nauczycieli szkół gdynskich, zarówno tych którzy pracowali tu przed II wojną światową jak i po. Jest fascynującym zbiorem ludzkich losów, tych tragicznych ale i momentami zabawnych. Pokazuje jak pojedyncze historie mogą splatać się z historią całego narodu.

Print

Z poczucia obowiazku i nauczycielskiego powłania...

on . Posted in Publikacje

TON1Pierwsza z cyklu publikacji poświęconych ludziom - członkom ZNP. Jest kompilacją historii Tajnej Organizacji Nauczycielskiej oraz opowiadań i wspomnień uczestników tajnego nauczania - zarówno nauczycieli, jak i uczniów, którzy po wojnie zdecydowali się na zamieszkanie w Gdyni. Całość dopełnia aneks zawierający zdjęcia autorów wspomnień i dokumentów z tamtych lat (między innymi świadectw).

Publikację wydano z okazji 70. lecia powstania Tajnej Organizacji Nauczycielskiej

Print

Kalendarium Oddziału w Gdyni

on . Posted in Publikacje

Kalendarium1Kalendarium Oddziału wydano w roku 2008 z okazji 80. rocznicy założenia Oddziału w Gdyni. Zawiera zestawienie działań i wydarzeń z dziejów ZNP w Gdyni z podziałem na kadencje.

Joomla Templates by MightyJoomla